Blachownice

konstrukcje stalowe na zamówienie
dźwigar stropowy
dostawca konstrukcji stalowych

Blachownice od polskiego producenta

Blachownice w naszej ofercie to produkty, które powstają na zautomatyzowanej linii spawalniczej, mają uzbrojenie i zamknięcie powłoki antykorozyjnej. Dostępne są także same surówki do dalszego uzbrojenia po stronie Klienta. Nasza blachownica spawana ma charakterystyczną konstrukcję i sposób wytwarzania. Składa się z kilku odcinków blach, które są ze sobą spawane.

Jakie blachownice oferujemy?

konstrukcje stalowe
konstrukcje stalowe hal produkcyjnych
konstrukcje stalowe hal przemysłowych

Nasza oferta to blachownica dwuteowa oraz teowa. Funkcję sztywnego żebra skrajnego spełnia właśnie dwuteownik walcowany, który jest przyspawany do środka dźwigara. Każde z dwustronnych żeber z płaskowników ma pole przekroju o odpowiednim wskaźniku wytrzymałości przekroju przy zginaniu w płaszczyźnie środnika. Asortyment w tym zakresie obejmuje także:

  • blachownice do zespolenia z płytą żelbetową,
  • blachownice z wykonanymi otworami w środniku,
  • blachownice ze zmienną wysokością przekroju,
  • blachownice podsuwnicowe.
dostawca konstrukcji stalowych projektowanie
dostawca konstrukcji stalowych kujawsko-pomorskie

Każda blachownica spawana powstaje z dokładnością cięcia do 0,5 mm. Możemy wypalić dowolny kształt tych elementów, zminimalizować szerokość cięcia do 2 mm i zastosować długie odcinki blach – nawet do ponad 6 metrów długości w trakcie wypalania. Pozwala nam to ciąć bardziej skomplikowane wzory lub drobniejsze elementy w ramach jednego arkusza blachy. Redukuje jednocześnie konieczność spawania ich z kilku elementów wyciętych z różnych arkuszy.

Precyzyjnie docinamy blachę do wymaganej długości oraz kąta za pomocą specjalnej piły. Brzegi docinanych elementów są od razu poddawane precyzyjnej obróbce bez nierówności. Dodatkowo każda blachownica poddawana jest badaniu jakości spoin oraz złączy za pomocą specjalnego urządzenia do badań MT oraz UT. Elementy te powstają zgodnie z normą EN 1090-2:2018 i klasą wykonania EXC3.

Gdzie stosuje się blachownice?

Blachownice wykorzystywane są do budowy solidnych, wytrzymałych elementów nośnych. Znajdują zastosowanie w konstrukcjach przęseł, które podtrzymują zadaszenia hal przemysłowych. Sprawdzają się również w kolejnictwie, jako elementy utrzymujące konstrukcję trakcji zasilania. Można je zastosować w słupach energetycznych, w mostach (blachownicowych) czy w różnych konstrukcjach użytkowych, np. suwnicach.

Blachownica jest jednym z najlepszych sposobów na efektywne wzmocnienie konstrukcji. W szczególności w przypadku dużych i nietypowych przekrojów nośnych. Wykonane właśnie z blachownic są praktycznie nie do zastąpienia przez tradycyjne spawane lite profile. Produkujemy blachownice z blach stalowych o różnej grubości i wytrzymałości – tak, aby dopasować finalny produkt do potrzeb konstrukcji czy wymagań Klienta.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą blachownic spawanych, które sprzedajemy i wykonujemy jako producent konstrukcji stalowych EwiKor. Każde zamówienie indywidualnie dopasowujemy do potrzeb Klientów. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy kłopotów służymy kompleksowym doradztwem. Dysponujemy własnym, zaawansowanym parkiem maszyn, dzięki czemu podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych zamówień. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów asortymentu.

budowa konstrukcji stalowych

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu, jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat grupy EwiKor!