Dźwigary dachowe

konstrukcje stalowe na zamówienie
dźwigar stropowy
dostawca konstrukcji stalowych

Dźwigary dachowe od polskiego producenta

Dźwigary dachowe, które produkujemy, powstają z lekkich profili stalowych i stanowią alternatywę dla klasycznych stropów żelbetowych czy drewnianych. Zastosowanie kratownicy z lekkich profili stalowych w formie elementu konstrukcyjnego, można uzyskać większe rozpiętości z cieńszego materiału. Nasz dział projektowy indywidualnie optymalizuje oraz dobiera odpowiednie profile, aby zapewnić wystarczającą nośność stropu. Kratownice jako rodzaj konstrukcji szkieletowej z lekkich profili stalowych, dostarczamy na budowę w formie gotowych elementów stropu. Mocowane są na wieńcu ściany zewnętrznej lub na konstrukcji szkieletowej budynku.

Z czego składa się stalowa konstrukcja dachu?

konstrukcje stalowe
konstrukcje stalowe hal produkcyjnych
konstrukcje stalowe hal przemysłowych

Taka konstrukcja dachu składa się z podstawowych elementów, jakimi są dźwigary dachowe stalowe. To główne części całego szkieletu. W jego skład wchodzą także płatwie, umożliwiające montaż płyt warstwowych, stężenia i tężniki odpowiedzialne za sztywność oraz bezpieczeństwo całej stalowej konstrukcji. W przypadku hal o dużych rozpiętościach stalowe dźwigary będą najtańszym rozwiązaniem.

dostawca konstrukcji stalowych projektowanie
dostawca konstrukcji stalowych kujawsko-pomorskie

Co wyróżnia stalowe dźwigary dachowe?

Stalowe dźwigary dachowe stanowią konstrukcję nośną każdej hali stalowej. Wyróżniamy dźwigary wykonane w technologii kratowej oraz ramowej. Dobór sposobu wyprodukowania dźwigara jest uzależniony głównie od rozpiętości hali czy od preferencji Klienta. Technologia kratowa zajmuje trochę więcej przestrzeni dachu niż technologia ramowa, ale umożliwia optymalizację konstrukcji stalowej oraz kosztów całej jej budowy. Stalowe dźwigary dachowe wykonywane są przede wszystkim w przypadku hal o rozpiętości do 12 – 15 metrów. Powyżej tych rozpiętości najlepiej i najtaniej jest zastosować konstrukcję kratową. Wysokość kratownicy zazwyczaj wynosi od 1/2 do 1/10 szerokości hali.

Jakie zalety mają dźwigary dachowe stalowe?

Dźwigary dachowe ze stali cieszą się rosnącą popularnością z uwagi na wiele zalet, jakie oferują. Przede wszystkim wiązary te wyróżnia najniższa masa spośród wszystkiego tego typu elementów dostępnych na rynku. W efekcie nie obciążają całości konstrukcji i nie doprowadzą do pęknięcia ścian. Sprawdzą się w szczególności w przypadku różnych dobudówek, gdzie istniejącej budowli nie powinno się dodatkowo obciążać.

Wybierając dźwigary drewniane, trzeba pamiętać o tym, że tego typu konstrukcji nie montuje się w przypadku wystąpienia opadów deszczu, śniegu czy innych zjawisk atmosferycznych. Drewno nasiąka wodą, co prowadzi do późniejszego pękania ścian i sufitów. W przypadku stalowych dźwigarów nie ma takiego ryzyka. Wilgoć nie zmienia właściwości materiału. Właśnie dlatego takie konstrukcje mogą być stosowane zarówno latem, jak i zimą – bez względu na aktualną pogodę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dźwigarów dachowych ze stali, które wykonujemy jako producent konstrukcji stalowych EwiKor. Każdy element powstaje na indywidualne zamówienie Inwestora, aby najlepiej spełniał swoje zadanie w zastosowanej konstrukcji. W razie problemów czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

budowa konstrukcji stalowych

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu, jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat grupy EwiKor!